Ліки для хворих на ВІЛ стали доступнішими завдяки урядовому фінансуванню

Антиретровірусна терапія дозволяє успішно боротися з вірусом імунодефіциту людини. При цьому застосовують три-чотири препарати під час різних стадій розвитку хвороби, оскільки вірус відзначається високою мутагенністю. До того ж, вірус може виявитися стійким до певних видів антиретровірусних препаратів та звикати, пристосовуватися до них. Зрозуміло, що подібна терапія високовартісна, та для її фінансування необхідна постійна та системна державна підтримка.
Якщо потрібні препарати приймати в недостатній кількості чи з перервами, у вірусу є досить часу, щоб пристосуватися до нових умов, і лікування навіть після поновлення може виявитися неефективним та марним. Загалом антиретровірусні препарати необхідно приймати в середньому один раз на добу.
Про рішення уряду збільшити фінансування з лікування ВІЛ та туберкульозу було повідомлено під час роботи засідання Координаційної ради Об’єднаної програми ООН з ВІЛ/СНІД в Женеві. Про це доповів віце-прем’єр-міністр Павло Розенко, який сказав, що така політика фінансування дозволить майже в 2 рази збільшити кількість пацієнтів, що будуть отримувати антиретровірусні препарати наступного року. Це основна передумова для досягнення принципу «90-90-90» в Україні.
Принцип «90-90-90» означає наступне:
- 90 % з обстежених повинні знати про своє захворювання;
- 90 % з поінформованих пацієнтів мають мати змогу отримувати антиретровірусну терапію;
- 90 % з тих, хто отримує ліки, повинні мати низький рівень навантаження вірусу на організм, що дозволяє виключити можливість передачі хвороби іншим людям.
Читайте також: Як в столиці пройшов Всесвітній день боротьби зі СНІДом 2016
Автор: Ольга Купріянова
© Медичний портал Здоров-Інфо
При використанні матеріалів статті активне гіперпосилання на zdorov-info.com.ua обов'язкове
Новые статьи:
- Міжнародна діабетична федерація визнала п’ятий тип діабету: з чим він пов'язаний?
- НСЗУ: поява в ЕСОЗ обліку медичного обладнання
- Попри війну, бюджет на медицину було збільшено: коментарі Прем’єр-міністра України
- Які спостереження повинні проходити передчасно народжені діти?
- МОЗ: посилення антитютюнового законодавства в Україні