Перевозка больных

Венозна тромбоемболія: симптоматика, причини та методи лікування

Венозна тромбоемболія: симптоматика, причини та методи лікуванняЗахворювань, пов'язаних із утворенням тромбів, не так мало.  Венозна тромбоемболія, по суті, є збірною назвою кількох патологічних станів, включаючи гострий тромбофлебіт, тромбоз глибоких вен, а також тромбоемболію легеневої артерії. Ускладнення після цих захворювань є порушенням роботи венозної системи.

Розвиток хвороби відбувається через утворення тромбів, які формуються всередині судин та порушують кровотік. Якщо своєчасно приймати фленокс і стежити за станом судин, багато хвороб можна попередити. Згустки крові можуть локалізуватися в нижніх кінцівках, але також можуть супроводжуватися в життєво важливі органи шляхом відриву від стінок, що призводить навіть до смерті.

Чинники розвитку хвороби

Патології розвиваються незалежно від віку, статі та навіть расової приналежності. У людей, у яких діагностовано підвищене згортання крові, ризик отримати тромбоемболію суттєво зростає.

Також цьому стану сприяє велика кількість факторів:
  • малорухливий або сидячий спосіб життя;
  • прийом препаратів певної категорії;
  • проведення деяких медичних процедур;
  • ожиріння;
  • вагітність;
  • травми;
  • артеріальна гіпертензія;
  • аномалії у процесах згортання крові;
  • цукровий діабет.
По кожному випадку клінічна картина може відрізнятись. Іноді ніяких симптомів не відчувається, хоча відбувається поступовий розвиток хвороби. При тромбозі глибоких вен пацієнт помітить набряки в області рук та стоп, також на уражених ділянках відчуватиметься тепло. Дотики викликають дискомфорт через високу чутливість.

Важливу роль своєчасної діагностиці грає УЗД. Завдяки цьому дослідженню можна оцінити розташування тромбів і визначити межу поширення. Зазвичай для лікування тромбозу глибоких вен виписуються антикоагулянти, щоб розріджувати кров та компресійний трикотаж.

Профілактика ускладнень

Не можна довго сидіти без руху. Необхідно часто ходити і бути активним. Під час довгих поїздок потрібно виходити з автомобіля та проводити розминку. Зайві кілограми не стануть корисними елементами боротьби з тромбами. Через нормалізацію ваги можна знизити навантаження на вени і серце зокрема.

Вживання великої кількості рідини також позитивно позначиться на профілактичних заходах. Зневоднення робить кров густою. Після консультацій та здачі необхідних аналізів лікарі додатково нададуть свої рекомендації та поради з огляду на спосіб життя людини.

Данный материал публикуется на условиях договора на размещение рекламных материалов. Ответственность за достоверность содержания несут авторы статейных материалов. Редакция портала "Здоров-инфо" не несет ответственности за достоверность содержания статей, суждения и мнения авторов.

Медична платформа

Медичні меблі в ITMED