Перевозка больных
Сервіс запису паціентів

Маркет ITMED купить медтехнику в один клик

Адміністрування програми реімбурсації інсулінів: НСЗУ

Адміністрування програми реімбурсації інсулінів: НСЗУ Рецепт на інсуліни буде винятково електронним, а маршрут пацієнта - зрозумілішим.
Згідно зі статистикою Всесвітньої організації охорони здоров’я, на сьогодні кожна десята людина у світі має цукровий діабет. Ця недуга входить до трійки захворювань, які найчастіше спричиняють інвалідизацію та смерть. За прогнозами медиків, цукровий діабет до 2030 року стане сьомою найпоширенішою хворобою на планеті.
 
Нагадаємо, що цукровий діабет - це хронічне захворювання, що розвивається внаслідок недостатнього вироблення організмом інсуліну. Розрізняють цукровий діабет І типу і цукровий діабет II типу.
 
З 1 липня Національна служба здоров’я адмініструватиме програму реімбурсації інсулінів. Ми станемо єдиним платником за програмою. Рецепт на інсуліни буде винятково електронним, а маршрут пацієнта - зрозумілішим.
 
Більш поширеним є діабет другого типу. Він розвивається через неефективне використання інсуліну організмом. До недавнього часу діабет II типу спостерігався лише серед дорослих. Проте сьогодні він значно “помолодшав”. 
 
Для пацієнтів з діабетом II типу є можливість отримувати необхідні ліки за програмою реімбурсації - безоплатно або з незначною доплатою. На сьогодні в оновленому Реєстрі ліків - 48 лікарських засобів для лікування діабету II типу. З них - 23 безоплатні, решта - з незначною доплатою. Отримати ліки можна за електронним рецептом лікаря в аптеці, законтрактованій з НСЗУ. Така аптека має наліпку на дверях “Доступні ліки”. У 2020 році лікарі виписали понад 2 млн 400 тис. е-рецептів на ліки проти діабету II типу за програмою реімбурсації.
 
Найчастіше пацієнтам виписували ліки, які містять діючі речовини - метформін та гліклазид. Нагадаю, лікар в електронному рецепті, який виписує пацієнту, вказує назву діючої речовини, а не торгову назву ліків. Лікарський засіб конкретного виробника пацієнт обирає самостійно з кількох варіантів, які запропонує фармацевт в аптеці. Один з препаратів обов’язково має бути повністю безоплатним.
Інформацію про програму реімбурсації та перелік ліків, які в неї входять, можна знайти на сайті НСЗУ в розділі “Доступні ліки”. Знайти аптеку, в якій можна отримати такі ліки, можливо переглянувши дашборд на нашому сайті “Електронна карта аптек-учасниць програми реімбурсації лікарських засобів.
 
При найменшій підозрі чи появі симптомів слід насамперед звернутися до лікаря, з яким укладена декларація. Він надасть консультацію щодо запобігання розвитку діабету. Зважаючи на стан здоров’я, генетичні чинники та спосіб життя, випише направлення на лабораторні дослідження або на консультацію ендокринолога.
 
До пакета безоплатних послуг сімейного лікаря включено - вимірювання рівня цукру в крові, артеріального тиску (він може свідчити про початок розвитку хвороби), оцінка загального серцево-судинного ризику, вимірювання індексу маси тіла, аналіз щодо загального холестерину, направлення на додаткові аналізи та дослідження у вузьких спеціалістів. А також призначення ліків з Державної програми реімбурсації “Доступні ліки”.

Хотите получать новые статьи на почту?

Поиск клиники