Кабмін: схвалення законопроєкту про захист населення від інфекційних хвороб та вакцинацію

Законопроєктом пропонується визначити законодавчі засади проведення вакцинації, зокрема встановити повноваження Міністерства охорони здоров’я щодо визначення: переліку інфекцій, яким можна запобігти шляхом вакцинації;
• переліку обовʼязкових щеплень;
• календаря щеплень (переліку профілактичних щеплень за віком та оптимальних строків їх проведення);
• переліку щеплень за станом здоровʼя та за епідемічними показаннями.
Також пропонується:
• чітко визначити джерела фінансування зазначених видів профілактичних щеплень; встановити вимоги до імунобіологічних лікарських засобів та контроль за їх якістю і застосуванням, зокрема, за дотриманням умов холодового ланцюга;
• доповнити законодавство термінами «побічні реакції» та «несприятливі події після вакцинації» і встановити порядок належного реагування у разі їх настання.
Передбачено осучаснення положення про права та обовʼязки громадян і громадських обʼєднань, юридичних осіб і фізичних осіб – підприємців у цій сфері, а також про права та обовʼязки осіб, які хворіють на інфекційні хвороби або є бактеріоносіями; оновлення законодавчого регулювання надання медичної допомоги людям, які хворіють на лепру; уточнення повноважень Кабінету Міністрів України та МОЗ у сфері захисту людей від інфекційних хвороб.
Новые статьи:
- Україна робить ставку на біонічні протези: уряд запускає нову систему підтримки
- Тисячі нових слухових апаратів вже в дорозі: держава продовжує масштабне забезпечення пацієнтів
- Відновлення для кожного: як українці безоплатно отримують реабілітацію в межах Програми медгарантій
- В Україні з'явилися перші терапевти мови й мовлення: новий крок у розвитку реабілітації
- МОЗ оновило стандарти лікування гепатиту С
Также интересно посмотреть:
- Медиків не призначатимуть на непрофільні посади у ЗСУ: що змінилося
- Як отримати безоплатну допомогу при раку простати за ПМГ?
- 62 млн грн повернули медзаклади, які порушили умови договору з НСЗУ
- У МОЗ провели серію нарад з керівниками Центрів контролю та профілактики хвороб: деталі зустрічей
- Призначення нового заступника міністра охорони здоров’я