Перевозка больных
Сервіс запису паціентів

Маркет ITMED купить медтехнику в один клик

Які зміни в фінансуванні чекають на медичні заклади Національної академії медичних наук України

Які зміни в фінансуванні чекають на медичні заклади Національної академії медичних наук УкраїниЗаклади НАМНУ повинні перейти на модель оплати послуг. Для цього вони мають реорганізуватися та укласти договір з Національною службою здоров’я України.  

Заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк взяв участь у Загальних зборах Національної академії медичних наук України (НАМНУ), що відбулась 21 травня 2019 року.

«Ми створюємо єдиний медичний простір - це означає, що пацієнт вільно обирає заклад, де хоче лікуватися, а Національна служба здоров’я заплатить гроші закладам, які надали послуги. Ці зміни в системі охорони здоров’я закріплені в Законі України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення». І заклади НАМНУ не повинні бути поза позитивними змінами, які відбуваються», — сказав Павло Ковтонюк під час виступу.

Павло Ковтонюк наголосив на основних принципах змін у фінансуванні закладів НАМНУ:

  • Медичним закладам НАМНУ, як і всім закладам охорони здоров’я країни, необхідно перейти на модель оплати послуг замість бюджету на утримання. Для цього цим закладам потрібно укласти договори з Національною службою здоров’я України, щоби почати отримувати гроші за принципом «гроші йдуть за пацієнтом»;
  • З метою переходу на нову модель фінансування заклади НАМНУ повинні провести реорганізацію;
  • Перехід на нове фінансування буде поступовим, як і для всіх закладів, що надають спеціалізовану медичну допомогу;
  • Науковий бюджет буде відокремлений від оплат за медичні послуги.

Нагадаємо, що Міністерство охорони здоров’я почало процес реорганізації відомчої медицини. У першу чергу будуть реорганізовані заклади, що належать МОЗ України — Центр дитячої кардіології та кардіохірургії, Національна дитяча спеціалізована лікарня «Охматдит», Національний інститут раку та Інститут серця МОЗ України.

Джерело: http://moz.gov.ua


Хотите получать новые статьи на почту?

Поиск клиники