Поиск и подбор медперсонала
Сервіс запису паціентів

Маркет ITMED купить медтехнику в один клик

Ольга Богомолець висловилася щодо зриву програми боротьби з раком в Україні

Ольга Богомолець: “Уряд провалив програму боротьби з раком”Державна цільова програма щодо лікування онкологічних захворювань закінчилася, а нова  урядом не створена і не затверджена. Тепер всі хворі на рак, а також ті, що захворіють, мають  розраховувати виключно  на себе. Про це повідомила Голова Комітету ВРУ з питань охорони здоров’я Ольга Богомолець.

За її словами, попередня 10-річна держпрограма, яка передбачала заходи з попередження та лікування онкозахворювань, закінчилася у 2016 році, і з того часу нової розроблено не було. Щоправда, Кабмін ухвалив постановою, що МОЗ мав би розробити нову держпрограму протягом першого кварталу 2017 року, але МОЗ нічого так і не зробив.Програму досі не створено, а відтак не передбачено і коштів на її реалізацію.

Кількість онкохворих зростає, їх в Україні вже 1 мільйон,  щороку реєструється близько 130 тисяч нових випадків. Смертність також в 1,5 рази перевищує європейські показники. Від усіх видів раку в Україні вмирає 60% хворих. А на лікування онкохворих в бюджеті на 2018 рік виділено лише 28% від потреби. 

Це означає, що за урядовою схемою “гроші йдуть за пацієнтом” кошти на лікування підуть тільки до 28% хворих на рак. Решта 72% будуть продавати майно та позичати гроші, щоб отримати хоча б примарний шанс на життя. 

І така картина спостерігається по всім напрямкам. При нормальній потребі фінансування медицини в розмірі 7% ВВП, уряд виділив на неї лише 3,5%. Комітет з питань охорони здоров’я неодноразово звертався до уряду з вимогою передбачити в бюджеті видатки на медицину хоча б у розмірі 5% ВВП, але захист здоров’я і життя людей, вочевидь, не є пріоритетом урядової  політики сьогодні.

Прес-служба народного депутата Ольги Богомолець 
Хотите получать новые статьи на почту?

Поиск клиники