Поиск и подбор медперсонала
Сервіс запису паціентів

Маркет ITMED купить медтехнику в один клик

Щорічно у світі народжується 119 тисяч дітей з фетальним алкогольним синдромом

Щорічно у світі народжується 119 тисяч дітей з фетальним алкогольним синдромом: дослідження канадських медиківЩорічно у світі народжується 119 тисяч малюків, які страждають на фетальний алкогольний синдром (ФАС). Ці цифри вражають, адже мова йде про дуже серйозну вроджену хворобу, причина якої – вживання вагітною алкоголю.

Через те, що майбутня мати  пила спиртні напої, перебуваючи у стані вагітності, у новонародженого можуть виникнути як фізичні, так і психічні вади розвитку. За даними вчених із канадського Центру досліджень залежностей та психічного здоров’я, існують країни, в яких відсоток вагітних, що п’ють алкоголь, становить цілих 45%, середній показник по країнах світу – 10%.

Дослідження, проведене Центром, показало, що не у кожної матері, що вживає алкоголь під час вагітності, народжується хвора дитина, це стається приблизно в 1 випадку із 67. Проте те немовля, якому не пощастило, буде мати проблеми із психікою, поведінкою та навчанням, а також певні фізичні особливості будови обличчя, дефіцит росту та ваги. Особливо сильно фетальний алкогольний синдром впливає на мозок. Якщо у жінки є проблеми з алкоголем, вона повинна з ними боротися різними методами, застосовуючи ефективні препарати. І робити це треба ще до зачаття.

На жаль, дослідження поки не змогло показати, чи існує взаємозв’язок між кількістю вживаного алкоголю та виникненням ФАС. Також вчені припускають, що накопичувану роль відіграють і такі супутні фактори, як паління, стрес, неправильне харчування, генетика. На думку вчених та лікарів, безпечніше за все повністю відмовитися від вживання алкогольних напоїв під час вагітності.

Канадські вчені назвали 5 країн, в яких алкоголем зловживає найбільша кількість вагітних. Це Росія, Велика Британія, Данія, Білорусь та Ірландія. Також насторожує той факт, що в європейських країнах майбутні мами п’ють в середньому у 2,6 рази більше, ніж в цілому у світі. Найнижчий рівень вживання алкоголю зафіксовано у Східному Середземномор’ї та Південно-Східній Азії. Побороти алкоголь допоможе препарат "Алкофарм".

Керівники дослідження зазначають, що цифра в 119 тисяч малюків на рік може бути й дещо заниженою, адже сюди важко врахувати дітей, що народжуються з супутніми патологіями. Було виявлено, що розлади фетального алкогольного спектру супроводжують ще 428 різних хвороб.

Вагітність – це надзвичайно відповідальна пора у житті кожної жінки. У цей час слід завжди пам’ятати, що нове життя, яке тільки формується, на даному етапі повністю залежить від мами. Тож забути про алкоголь на місяці вагітності просто необхідно для здоров’я свого малюка.

Автор: Ольга Купріянова
© Медичний портал Здоров-Інфо 
При використанні матеріалів статті активне гіперпосилання на zdorov-info.com.ua обов'язкове
Хотите получать новые статьи на почту?

Поиск клиники