Поиск и подбор медперсонала
Сервіс запису паціентів

Маркет ITMED купить медтехнику в один клик

Що заставляє нас купувати шкідливу для здоров'я їжу?

Чому людям властиво купувати шкідливу перероблену їжу?Людина протягом свого еволюційного шляху адаптувалась до раціону, який майже повністю складався з необроблених продуктів. Але тепер люди переходять на раціон, в якому багато обробленої їжі.

Зокрема, сучасній людині дуже тяжко відмовитись від картопляних чіпсів, сухариків, крекерів чи пончиків. Спеціалісти із Єльського університету знайшли причину, яка спонукає людей купувати такі шкідливі продукти.

В експерименті взяли участь 206 чоловік. На старті експерименту добровольцям показували карточки із зображенням продуктів і просили описати своє відношення до них. Люди також повинні були оцінити їх калорійність. Наступного дня був організований сніданок для учасників, на якому були різноманітні страви. Через три години після цього добровольців відправляли на дослідження томографом.

Під час МРТ-сканування мозок учасників повинен був купляти різні харчові продукти. При цього запас грошей був обмежений. Виявилось, що добровольці частіше сплачували за продукти, насичені жирами та вуглеводами. В більшості випадків це були оброблені продукти. При цьому в головному мозку учасників активізувався центр винагороди. В процесі покупки калорійного продукту зона винагороди була навіть більш активна, ніж в ті моменти, коли людина бачила свою улюблену страву.

Автор: Інна Зарицька
© Медичний портал Здоров-Інфо
При використанні матеріалів статті активне гіперпосилання на zdorov-info.com.ua обов'язкове
Хотите получать новые статьи на почту?

Поиск клиники