Поиск и подбор медперсонала
Сервіс запису паціентів

Маркет ITMED купить медтехнику в один клик

Грип: за якими симптомами можна розпізнати хворобу?

Грип: за якими симптомами можна розпізнати хворобу?Грип – за один з видів гострої респіраторної вірусної інфекції, який часто набуває характеру епідемії в нашій країні в осінньо-зимовий період. Від звичайної ГРВІ грип відрізняється тим, що протікає зазвичай більш важко, набагато частіше призводить до важких ускладнень. Крім того, саме від грипу існують противірусні препарати з доведеною ефективністю.

Які ж симптоми грипу? До них належать:
 1. Гострий, раптовий початок хвороби, а не поступове погіршення стану, як при ГРВІ.
 2. Різке та суттєве підвищення температури тіла до 39-40°С. Висока температура важко знижується та зберігається впродовж 3-4 діб.
 3. Загальна інтоксикація організму. Хворого трясе, він страждає від сильного потовиділення, нестерпного головного болю, який посилюється під час руху очних яблук, запаморочення голови. Грип слід запідозрити, якщо суглоби та м’язи ламає, є симптоми боязні світла.
 4. Почервоніння очей дуже часто супроводжує грип.
 5. Невелика закладеність носу, найчастіше з другого дня хвороби. Сильний нежить при грипі виникає рідко.
 6. Болісний кашель та біль у грудях, що виникають приблизно на 2-гу добу від початку хвороби.
 7. Підвищена втомлюваність, слабкість, дратівливість, проблеми зі сном, які можуть супроводжувати людину ще впродовж 2-3 тижнів після грипу.
Такі симптоми, як біль та почервоніння горла, чихання, сильний нежить дуже рідко бувають при грипі і часто при звичайній ГРВІ.

Чому ж так важливо виокремити грип серед інших вірусних інфекцій? Тому що саме він може призвести до важких, а іноді й фатальних ускладнень, як пневмонія, менінгіт, енцефаліт, пієлонефрит, міокардит, серцева недостатність. Також від грипу часто розвивається бронхіт, отит, синусит, гайморит.

До групи ризику осіб, для яких грип є найбільш небезпечним, належать:
 • медичні працівники;
 • особи старше 65 років;
 • діти, особливо немовлята;
 • вагітні жінки;
 • люди, які мають хронічні хвороби та слабкий імунітет.
Усім їм, а також всім бажаючим рекомендовано проводити щорічні профілактичні щеплення від штамів грипу, які прогнозуються у цьому епідеміологічному сезоні.

Якщо всі симптоми вказують на грип, слід терміново звернутися за медичною допомогою, щоб хвороба не вийшла з-під контролю та не призвела до важких наслідків. Самолікування при грипі є абсолютно недоцільним та вкрай небезпечним.

Автор: Ольга Купріянова
© Медичний портал Здоров-Інфо 
При використанні матеріалів статті активне гіперпосилання на zdorov-info.com.ua обов'язкове
Хотите получать новые статьи на почту?

Поиск клиники