Поиск и подбор медперсонала
Сервіс запису паціентів

Маркет ITMED купить медтехнику в один клик

Як розпізнати діабет? Симптоми хвороби

Як розпізнати діабет? Симптоми хворобиДіабет – це важка та підступна хвороба, яка докорінно змінює життя людини, значно погіршує його якість та призводить до різних ускладнень. При цьому близько чверті хворих на діабет навіть не підозрюють про це. Через дану недугу виникають проблеми з роботою серця, нирок, опорно-рухового апарату, органів зору, а через діабетичну кому людина взагалі ризикує померти. Тож треба знати головні симптоми діабету, щоб мати змогу вчасно звернутися за медичною допомогою.

Симптоми діабету першого типу

Діабет буває першого та другого типу. При діабеті першого типу інсулін не виробляється організмом через проблеми в роботі підшлункової залози. Появі хвороби часто передує вірусна інфекція, в основному захворювання розвивається в осіб віком до 25 років, зокрема і в дітей. Запідозрити діабет першого типу можна за наступними симптомами:
 1. Сильна спрага: людина випиває до 5 літрів рідини за добу.
 2. Запах ацетону з роту.
 3. Рясне сечовипускання, особливо вночі.
 4. Погане загоювання ран.
 5. Різка втрата ваги.
 6. Свербіж шкіри, поява на ній висипань, фурункулів тощо.
Діабет першого типу може початися через 2-4 тижні після перенесеної вірусної інфекції чи сильного стресу. Як правило його симптоми швидко наростають, стан хворого сильно погіршується з дня на день, поки не буде поставлено діагноз і призначено лікування.

Симптоми діабету другого типу

Більшість хворих на діабет хворіє саме на діабет другого типу. У людини інсулін виробляється, але він неправильно сприймається клітинами та не засвоюється організмом. Найчастіше цей тип захворювання розвивається після 45 років. Ознаки діабету другого типу наступні:
 1. Постійна втома.
 2. Погіршення зору.
 3. Сильна спрага.
 4. Часті позиви до сечовипускання.
 5. Погане загоювання ран.
 6. Погіршення пам’яті.
 7. Свербіж шкіри, виразки на ногах.
 8. Заніміння та поколювання в ногах.
 9. Біль під час ходьби.
 10. Вагінальний кандидоз (молочниця) у жінок, що важко піддається лікуванню.
 11. Різка втрата ваги з незрозумілих причин. При цьому у людини може бути надзвичайно гарний апетит, вона може переїдати.
Діабет другого типу зазвичай розвивається поступово, впродовж декількох років. Провокує його ожиріння, особливо накопичення жиру в області живота і талії. Також велику роль відіграє спадковий фактор.

Рання діагностика діабету дозволяє уникати важких ускладнень від цієї хвороби, нормалізувати спосіб життя, пристосовуючи його до нових реалій. І хоча перемогти діабет людству поки не вдалося, контролювати його цілком реально. Як і в більшості медичних станів, ключову роль тут відіграє рання діагностика.

Автор: Ольга Купріянова
© Медичний портал Здоров-Інфо 
При використанні матеріалів статті активне гіперпосилання на zdorov-info.com.ua обов'язкове
Хотите получать новые статьи на почту?

Поиск клиники