gototopgototop
Сервіс запису паціентів лечение геморроя без операций

Отсасыватели медицинские

Чому вростає ніготь на великому пальці ноги? Як допомогти хворому?

Чому вростає ніготь на великому пальці ноги? Як допомогти хворому?Ніготь, який вростає у шкіру на великому польці ноги та викликає запальні процеси, – досить поширене явище. Ця проблема зустрічається за різними даними у 3-10% населення світу, при цьому найчастіше від неї страждають молоді чоловіки віком до 30 років. Захворювання виникає через патологічні зміни нігтя та оточуючих м’яких тканин. Часто воно протікає у хронічній формі, рецидиви трапляються і після хірургічного лікування. Тож у чому причина цієї недуги та як із нею боротися?

Фактори, які сприяють вростанню нігтя

Часто ця хвороба є спадковою, проте є й інші несприятливі фактори, які теж слід враховувати. До них належать наступні:
 1. Незручне та неякісне взуття: дуже вузьке, на високих підборах, з поганою вентиляцію.
 2. Неправильний Чому вростає ніготь на великому пальці ноги? Як допомогти хворому?догляд за нігтями на нозі: їх треба зрізати рівно, а не заокруглено, без видалення куточків.
 3. Особливості будови пальців та нігтів: широкі пальці з випуклими нігтями, бокові краї яких загинаються майже під прямим кутом.
 4. Поперечна плоскостопість: відхилення напрямку великого пальця назовні або всередину стопи.
 5. Вроджена деформація стоп: надмірна довжина великого пальцю, перехрещування пальців тощо.
 6. Травми, відмороження: через них ріст нігтів може стати неправильним.
 7. Грибкові ураження ніг, псоріаз: ці хвороби також можуть провокувати патологічний ріст нігтів.
 8. Важкі фізичні навантаження та надмірна вага: ці фактори провокують деформацію великих пальців на ногах та загинання їх всередину.

Симптоми хвороби

Найчастіше ніготь вростає на великому пальці ноги, хоча бувають і винятки. Ступінь розвитку захворювання може бути як слабо вираженим, так і значним, що призводить до суттєвого дискомфорту людини.  До симптомів вростання відносяться наступні:
 • больові відчуття в області запалення, особливо під час натискання на неї та під час ходьби;
 • припухлість пальця;
 • зміна кольору пальця в області запалення (від червоного до синюватого);
 • гнійні виділення з місця запалення.
Загалом, якщо хворобу не лікувати, людині буде важко ходити, особливо у вузькому взутті, вона може втратити працездатність, інфекція може поширитися. Тож не слід нехтувати медичною допомогою у цьому питанні.

Лікування захворювання

На сьогодні існує 3 методи лікування цієї хвороби:
 1. Консервативний.
 2. Ортопедичний.
 3. Хірургічний.
Їхнє застосування залежить від ступеню розвитку захворювання, від наявності рецидивів тощо. Іноді найбільш ефективною є комплексна терапія.

Головна мета консервативних методів лікування – боротьба з запальним процесом та усунення больових відчуттів, а також створення умов для нормального росту нігтя. Для цього застосовують компреси з антисептичними розчинами, спеціальні ванночки, протимікробні засоби. Також слід накладати марлеві валики, просочені антисептичною маззю, під гострий край нігтьової пластини, правильно обрізати ніготь, ходити у вільному, широкому взутті. Зазвичай консервативне лікування допомагає лише на початкових стадіях розвитку хвороби.

Принцип дії ортопедичних методів полягає у поступовому розгинанні та збільшенні радіусу кривизни нігтьової пластини, в результаті чого її краї припіднімаються і перестають вростати у шкіру. Для цього використовують металеві пластини, які кріпляться до нігтя за допомогою спеціального клею. Пластини слід міняти раз на місяць, процес лікування займає 3-4 місяці.

Сильно виражене вростання можна вилікувати лише хірургічним шляхом. Лікар видаляє ділянку нігтя або й всю пластину, використовуючи скальпель, лазер чи радіохвилі.

Навіть після успішного лікування ймовірність рецидиву складає майже 50%, тож слід приділити увагу профілактиці захворювання. Треба своєчасно, правильно та акуратно робити педикюр, носити зручне та якісне взуття, не допускати розвитку грибка та травмування нігтьової пластини.

Автор: Ольга Купріянова
© Медичний портал Здоров-Інфо 
При використанні матеріалів статті активне гіперпосилання на zdorov-info.com.ua обов'язкове

Поиск клиники
Алкофарм